Könyvbemutató a templomban

 

2017. október  15-én, a délelőtti istentiszteletet követően

Bemutatásra kerül:

 

Váradi Péter Pál ‒ Lőwey Lilla
Erdély ‒ Jókai Mór - Az Anna-báltól a Szent Anna-tóig
A mesemondó aranyember barangolásai

Jókai Mór munkásságáról szóló tanulmánnyal, könyveiből ollózott idézetekkel és színes fotókkal mutatjuk be a magyar romantika elkötelezett írójának barangolásait a balatonfüredi Anna-báltól az erdélyi Szent Anna-tóig.

 

Erdély ‒ Mezőség – A Holt-tenger tükrében

Tóvidék - Szórványmagyarság
 

A Tóvidék maradék magyarsága és dimbes-dombos tájai mellett bemutatjuk a 110 éve született Wass Albertet, a 90 éve született Sütő Andrást, valamint Makkai Sándort, gróf Bánffy Miklóst, Kemény Zsigmondot és az értékmentő Kallós Zoltán Alapítvány tevékenységét Válaszúton. Kiemeltük még a hagyományőrző Szék települést, Pusztakamarást, Szépkenyerűszentmártont, Bonchidát és Szamosújvárt.

 

Kapható lesz Wass Albert emlékére készített 2018. évi falinaptár is.

 

Az előadást vezeti:

SOÓS ANDREA előadóművész,

 a Budapesti Lánchíd Rádió

műsorvezető-szerkesztője

 

Minden érdeklődőt sok szeretettel vár Váradi Péter Pál és Lőwey Lilla